Hétfő hajnalban kigyulladt egy hűtőház Kilimánban, a tűzoltók reggelre körülhatárolták a lángokat – tájékoztatott a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Kósi Zsolt szóvivő elmondta: a Kilimán határában lévő 2500 négyzetméteres épület jelentős részét elpusztította a a tűz, a tető beszakadt. Nem sérült meg senki, és még időben sikerült több nagy értékű gépet, valamint üzemanyagot kimenteni a lángoló épületből.
A helyszínre pacsai, nagykanizsai, zalakarosi, keszthelyi, letenyei és zalaegerszegi hivatásos, valamint gelsei önkéntes tűzoltók vonultak ki. A rajok nyolc vízsugárral és két létrasugárral tudták körülhatárolni a tüzet, és egy munkagép is segíti a bontást.
Kósi Zsolt hozzátette: az oltás és az utómunkálatok hosszabb ideig eltarthatnak a zalai településen.
(Nyitóképünk illusztráció)