A részt vevő taxisok szerdán 13 órától a Városligetnél, a Hősök tere szélén lévő parkolóban gyülekeztek, a forgalmat nem akadályozták. Innen 14 órakor továbbindultak, csoportokban az Építési és Közlekedési Minisztérium, a Fővárosi Önkormányzat, a Nemzetgazdasági Minisztérium, illetve a BKK-székház felé vonultak.
A megmozdulást koordináló Taxisok Érdekvédelmi Szervezete korábban közölte: fő követelésük az, hogy az alanyi adómentesség határát 12 millió forintról 18 millióra emeljék, és aztán folyamatosan alakítsák az aktuális gazdasági környezethez. A szervezet elutasítja az inflációkövető adózást is, és azt is szeretnék, ha Budapesten is létszámkorlátozást vezetnének be a taxisokra, illetve enyhítenék a gépjárművekre vonatkozó korhatár-szabályozást.
Az érdekvédelmi szervezet azt állítja, azért kezdeményezte a demonstrációt, mert bár megkereste javaslataival az illetékes minisztériumokat és a Fővárosi Polgármesteri Hivatalt, de nem járt eredménnyel.
Még kedden közölte a másik taxis szervezet, az Országos Taxis Szövetség elnöke, hogy okafogyottnak tartja a mostani tüntetés egyik követelését, hiszen Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter már bejelentette, hogy a kormány idén foglalkozik az alanyi áfamentesség határának emelésével. A fővárosi taxis-létszámkorlátozással kapcsolatos követelésről elmondta, hogy ennek megvalósítása alkotmányellenes lenne. Ha valaki egy szolgáltatás elvégzéséhez szükséges minden képzési, technikai és egyéb feltételnek, követelménynek megfelel, akkor meg kell neki adni az engedélyt, nem zárható ki a szolgáltatások végzése alól.
A két érdekvédelmi szervezet között már egy ideje ellentét húzódik, a Taxisok Érdekvédelmi Szervezete tavaly kijelentette: valójában ők képviselik a taxisok valós érdekeit „függetlenül attól, hogy nincs mögöttünk semmilyen vállalati befolyás vagy finanszírozás”.
(A nyitókép illusztráció.)