A vízügy közlése szerint intenzívebb apadás indult meg a Dunán, Nagybajcsnál a tetőzés óta már közel 250 centimétert apadt a folyó, mely mostanra az alsóbb szakaszokon is érezteti hatását.
Győrnél - a Mosoni-Duna és a Duna szintjének kiegyenlítődését követően - szombaton meg tudták nyitni a vízügyi szakemberek a Mosoni-Duna torkolati műtárgyát. Az árvízkapu funkciót ellátó műtárgy a győri tetőzéskor 130-140 centiméterrel mentesítette a várost, ennyivel alacsonyabban tudta tartani a vízállás tetőző értékét.
A Lajtán folyamatos az apadás, az állami töltéseken helyenként megkezdődhetett az ideiglenes magasítások elbontása, a káros jelenségek feltérképezése, összesítése, a kezelésükre épített ideiglenes védművek vizsgálata és bontása, a későbbi rekonstrukciós munkák előkészítése.
A Duna teljes Budapest fölötti szakaszán folyamatos az intenzív apadás,
azonban a fokozott figyelőszolgálatot továbbra is 24 órában fenntartják a vízügy szakemberei. A káros jelenségek, buzgárok, szivárgások figyelése és a szükséges beavatkozások mellett, lassan az önkormányzati védvonalakon is megkezdődhetnek a magassági hiányok miatt kiépült ideiglenes védművek felmérései. Az árvízzel érintett területeken, ha II. fok alá csökkent a készültség, elindulhatnak a helyreállítási munkálatok is.
Ezen munkák most még csak a víz által nem érintett, magassági hiányok miatt épült ideiglenes védművek elbontásával kezdődhetnek meg, ez után következhet a felhasznált anyagok vizsgálata, elszállítása, majd kezelése.
A Duna Budapest alatti szakaszán a mai napon az árhullám tetőzése elérte Paks térségét, Baján pedig hétfőn számíthatunk a tetőzésre III. fokú készültség mellett.
Közösségi média
Azt kérik még, hogy Facebookra és más közösségi oldalakra ne írjanak felajánlásokról, azt ott nem tudjuk kezelni! Adományokkal kapcsolatban a karitatív szervezeteket keressék, a lezárásokkal összefüggésben pedig az Útinformot! Az Árvíz Vonal telefonszámát csak vízügyi-árvízi információkért – pl. tetőzések aktuális helye – hívják!