Megemlékezésekkel kezdődik az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első munkanapja hétfőn 13 órakor. A képviselők négy közelmúltban elhunyt társuk,
- a kisgazda Czoma Kálmán,
- a szocialista Tóth Gyula és
- az SZDSZ-es Tamássy István, valamint
- Turgyán Tamás örmény nemzetiségi szószóló
életútja előtt hajtanak fejet.
A napirend előtti felszólalók egyike a korábbi bejelentés alapján Orbán Viktor miniszterelnök lesz. Felszólalását, az ellenzéki viszonválaszokat és a kormányfő riposztját követően a parlament megtárgyalja Novák Katalin köztársasági elnök lemondási nyilatkozatát, szavaz is róla, és várhatóan Lezsák Sándor alelnököt bízza meg azzal, hogy legyen Kövér László helyett házelnök, amíg Kövér László ideiglenesen - már másodszor, csakúgy, mint 2012-ben, Schmitt Pál lemondásakor - az államfő feladatait látja el. A távozó államfő 5 perces időkeretben fel is szólalhat.
A parlament szavaz Svédország NATO-csatlakozásáról is, erről a miniszterelnök a február 17-ei évértékelőn így szólt:
"Afelé haladunk, hogy a parlament tavaszi ülésszakának kezdetén ratifikálhatjuk Svédország NATO-csatlakozását."
Gurmai Zita szocialista képviselő mentelmi ügyének megtárgyalása után az Országgyűlés délután köztársasági elnököt választ. Az új államfő várhatóan Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság jelenlegi elnöke lesz, akit a Fidesz-KDNP jelölt.
Ahhoz, hogy valaki jelöltté váljon, az országgyűlési képviselők legalább egyötödének, negyven képviselőnek az írásbeli ajánlása szükséges, tehát lehetséges, hogy az ellenzéki pártok is jelölnek államfőjelöltet.
"Az Alkotmánybíróság elnöke a legmegfelelőbb ember, rá lehet leginkább építeni azt az érvelést, hogy a nemzet egységét leginkább meg tudja testesíteni" - fogalmazott csütörtökön a Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülésnek helyszínén, Balatonalmádiban Kocsis Máté, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője.n A titkos szavazás eredményének kihirdetése után a megválasztott köztársasági elnök esküt tesz és beszédet mond, majd interpellációk és azonnali kérdések következnek, a tervek szerint közel 3 órán keresztül.
Kedden reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik a plenáris ülés, majd egy fogyasztóvédelmi előterjesztés kerül a törvényhozás elé.
Március 4-én, hétfőn napirend előtti felszólalások, kérdések és azonnali kérdések hangoznak el az Országgyűlésben.