A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága négy témakörben indított tájékoztatósorozatot, amelyben a biztonságtudatos magatartásra hívja fel a figyelmet.
Bencsik Balázs kiberbiztonsági igazgató szerint fontos, hogy külföldön mindig csak biztonságos wifihálózatot használjunk. Aki szeretne ingyenes wifi-szolgáltatásokat használni, megteheti, de kerülje, hogy ilyenkor olyan érzékeny információkat osszon meg a hálózaton, mint például az internetbanki belépés vagy például a saját céges levelező rendszerek adatai, mivel a kiberbűnözők is használják ezeket a hálózatokat.
A biztonsági szakértő arról is beszélt, hogy minden felkeresett internetes oldal címében keressük a https jelölést, ami tartalmazza a biztonságos adatforgalomra utaló "s" (security) jelölést, és csak azokban böngésszünk, amelyek biztonságosak.
Emellett a biztonság érdekében mindenki használhat virtuális magánhálózatokat, VPN-eket is, amelyek azt biztosítják, hogy a rajtuk keresztüli adatforgalom teljes mértékben titkosítottan történik – tette hozzá a kiberbiztonsági szakember.
Bencsik Balázs kiemelte, hogy lehetőség van arra is, hogy beállítsunk a különböző alkalmazásainkba való belépéshez a jelszó mellé egy ún. második faktort, tehát adott esetben egy QR-kódos, SMS-ben vagy push-üzenetben történő megerősítést.
A szakértő emellett felhívta a figyelmet arra, hogy a számítógépes eszközeink frissítését, biztonsági és anyagi szempontból is, mindig még az elutazás előtt, otthon érdemes elvégezni.
A kiberbiztonsági igazgató ugyanakkor egy további hasznos biztonsági eszközként javasolta még a jelszókezelők használatát is, mivel ezek elősegítik, hogy a jelszavainkhoz csak mi férhessünk hozzá.