Múlt héten a tárcavezető ellenzéki kérdésre közzétette a felfüggesztett beruházások listáját és azt, hogy az Építési és Közlekedési Minisztérium összesen 270 beruházást függesztett fel 2022. május és 2023. június 6. napja között. A listán szerepelt a Mohácsra tervezett Duna-híd is.
Ezek után meglepetésként érkezett Hargitai János (KDNP) baranyai országgyűlési képviselő sejtelmes Facebook-posztja, melyben szerdán jó híreket ígért az átkelőről.
A Világgazdaság megkeresésére a minisztérium közölte: "a Mohácsi Duna-híd projektje rendelkezik a feltételes kivitelezési közbeszerzési eljárás megindításához szükséges miniszteri döntéssel", vagyis Lázár János engedélyezte, hogy kiírják a tendert a sok szempontból kulcsfontossági infrastrukturális beruházásra.
A mohácsi Duna-híd engedélyezési és a kiviteli tervei elkészültek, az építési engedély rendelkezésre áll, vagyis nincs akadálya a kiviteli tendereztetés megindításának.
A teljes képhez hozzátartozik, hogy az elképzelések szerint
a finanszírozás az uniós helyreállítási alap terhére jönne létre,
aminek a kifizetéséről továbbra sincs megegyezés a magyar kormány és az Európai Bizottság között. A beruházás értékét nagyon nehéz előre megbecsülni. A gazdasági lap úgy tudja, hogy könnyen százmilliárdos összeg is lehet.
Az év elején még úgy számolt Pávkovics Gábor mohácsi polgármester, hogy ha 2023 első negyedévében kiírják a közbeszerzést, akkor 2024-ben már indulhat az építkezés és 2026-ra be is fejeződhet (ez a mohácsi csata 500. évfordulója lenne).
A híd kapcsolatot teremt az 51. számú főút és az M6-os autópálya között. Jelenleg csak komppal lehet itt átkelni a Dunán. Mintegy 30 éve fel-felmerülő téma, hogy átkelő épüljön itt a folyón.