"A balatoni bringakörút, ami 206 kilométer hosszú, az elmúlt években fokozatosan, szakaszról szakaszra megújult" – mondta az InfoRádióban Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke.
Tavaly a teljes bringakör egynegyedét építették újjá, így biztonságosan és élményszerűen körbe lehet biciklizni a tavat. Emellett a térségben kijelöltek további 800 kilométernyi kerékpárutat, jól kerékpározható, kis forgalmú közutat és erdészeti utat. Ezeken az útvonalakon felmérték az összes turisztikai szolgáltatót, ingyenesen látogatható attrakciót, szolgáltatást.
A szövetség elnöke hozzátette, hogy az összesen 1000 kilométernyi úthálózaton belül három fontos közlekedési csomópont van: az egyik Balatonfüred, a másik Balatonföldvár, a harmadik pedig Keszthely, ahol múlt hétvégén adták át a keszthelyi BalatonBike365-ös kerékpáros szolgáltatópontot. Ez az Energia téren, a mólóval szemben található, a Balatoni Bringakörön.
Princzinger Péter felsorolta, hogy ezen a szolgáltatóponton prémium kerékpárok, kiegészítők, felszerelések, esőkabát, sisak, energiaszelet, térkép, útba igazítás van a webolaluk és az applikációjuk használatához, emellett felkészült és készséges kollégák várják a vendégeket. Igény szerint vezetett túrával, adott esetben csomag- és személyszállítással, a bajba került vendégek mentésével is foglalkoznak.
A teljes BalatonBike365 projektet a Magyar Kormány és az Európai Unió támogatta, és 1,2 milliárd forintba került. Ezen belül a három kerékpáros szolgáltatópont építése 250 millió forint volt, ennek körülbelül egyharmadát teszi ki a keszthelyi szolgáltató pont.
Princzinger Péter szerint könnyen elképzelhető, hogy több szolgáltatópontot létesítenek magánberuházók, a rendszerhez csatlakozni kívánó szolgáltatók révén. A következő két-három évben ezt a 800 kilométeres úthálózatot tervezik nagyjából 600 kilométerrel bővíteni annak érdekében, hogy a kevésbé frekventált hónapokban, a partról távolabb is megjelenjenek a turisták, és ezzel a szolgáltatóknál is vendégforgalom legyen.