Nyitókép: Pixabay

A mélypont napi 15 gép volt Ferihegyen

Infostart / InfoRádió - Virányi Zsolt
2020. október 5. 19:57
A magyarországi légi forgalom idén január és szeptember között több mint ötven százalékkal esett vissza, a mélypont napi tizenöt gép volt a Liszt Ferenc Repülőtéren, ez öt százaléka a szokásosnak. A nyár elején növekedés indult, de július második fele óta stagnál a járatok száma. A járványidőszak legkiemelkedőbb napja augusztus 22. volt.

Az európai és ezzel együtt a magyar légi forgalom folyamatosan bővült az elmúlt években, ám a koronavírus-járvány hatására a tavasztól globálisan csökkent – mondta el az InfoRádióban Gerendai Dorottya, a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat szóvivője.

Több mint ötven százalékkal esett vissza idén a Magyarországon átrepülő légijáratok száma és a budapesti repülőtér forgalma is

a személyszállítás és a cargójáratok figyelembevételével.

A Liszt Ferenc Repülőtéren március 9-én tapasztaltak először visszaesést, ekkor még csak tíz géppel közlekedett kevesebb a tervezettnél, a mélypont május másodikán volt mindössze tizenöt érkező és induló járattal. Egy évvel korábban ugyanekkor háromszáz repülő használta Budapest nemzetközi repülőterét, vagyis a forgalom 95 százalékkal zuhant be.

A nyár elején növekedésnek indult a forgalom, közölte a szóvivő, ám július második felétől stagnál a járatok száma.

A járványidőszak legkiemelkedőbb napja augusztus 22. volt,

ekkor mintegy kétezer repülőgépet kezeltek a légi irányítók, a korábbi évek azonos időszakában közel négyezer volt a jellemző.

Gerendai Dorottya felhívta arra is a figyelmet, hogy általában a nyár a rekordok időszaka, ilyenkor kétszer akkora szokott lenni a forgalom, mint telente, ám az idén várhatóan január 6-áé lesz a napi csúcs.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Gerendai Dorottya a légi forgalomról
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást