A lap közölte, hogy míg a köznevelésben döntően személyes jelenlétre alapozva zajlik a munka, a szakképzésben már sok helyütt alkalmazzák a tantermi és az otthoni tanulást ötvöző hibrid módszert. A csoportokat megosztják, a diákok heti váltásban járnak be, rengeteg iskolán kívül elvégezhető projektfeladatot kapnak.
A fenntartók azt mondják, hogy felkészültek a koronavírus-járvány kezelésére, biztonságosan zajlik az oktatás, és rengeteg fertőtlenítőszert szereztek be.
A Békéscsabai Szakképzési Centrum sok munkát fektetett abba, hogy zökkenőmentesen tudja indítani a tanévet. A nyolc hozzájuk tartozó technikum és szakképző iskola nyolc különböző eljárásrendet alakított ki - közölte a Magyar Nemzettel Mucsi Balázs főigazgató, megjegyezve: a távolságtartás és a maszkviselés mellett arra is figyelnek, hogy külsősök lehetőleg ne lépjenek be az intézményekbe.
A Debreceni Szakképzési Centrum a nagyobb létszámú iskoláiban szükségesnek ítélte a csoportok megosztását. Hámori Éva Judit főigazgató közlése szerint a diákok önálló otthoni felkészüléssel - hibrid vagy teljesen online formában - tanulnak. A lemaradások csökkentése és az esélyegyenlőség megvalósítása érdekében felzárkóztatást, személyes konzultációt is biztosítanak - tette hozzá.
A Kaposvári Szakképzési Centrum iskoláiban még személyes oktatás folyik, de nagyon komolyan odafigyelnek a védelemre: a bejáratoknál testhőmérsékletet mérnek, kezet fertőtlenítenek. Weimann Gáborné főigazgató a Magyar Nemzettel közölte, hogy több mint 8 millió forintért vásároltak tisztítószereket, fertőtlenítésre szolgáló gépeket, érintés nélküli lázmérőket, szájmaszkokat. A tanulók és a dolgozók tavasszal 10 ezernél több maszkot varrtak, így az iskolák tartalékkal is rendelkeznek - fűzte hozzá.