Magyarország 174 ezer teszttel eddig 3816 koronavírusost talált az elmúlt 24 órában 23-at, azonban 4-en meghaltak, az elhunytak száma így 509-re nőtt. 1996-an már meggyógyultak, 1311-en betegek még, közülük 24-en vannak súlyos állapotban; az összes fertőzött felénél is több immár azok száma, akik meggyógyultak.
Az operatív törzs e számok ismeretében csütörtökön is összeült, és a kormányinfót követően szólt is.
Kiss Róbert, az ügyeleti központ munkatársa közölte, szabad téri rendezvény megtartható, a távolságot meg kell tartani, sátor felhúzható, stadionban, uszodában, szabadtéri színpadon és szabadtéri moziban tartható rendezvény.
Továbbra is tilosak viszont a zenés, táncos rendezvények - mondta még.
Bejelentette, 953-ra emelkedett a mobilappos távellenőrzést használók száma, 11 525 karantén van jelenleg.
107 rémhírterjesztési eljárás indult - számolt be Kiss Róbert.
Szlávik János, a Szent László Kórház infektológus főorvos tájékoztatójában a betegekről beszélt.
"Él ebben az országban több tízezer ember, aki nem tudja magáról, de átesett a betegségen. Az ismert esetek 80 százalékánál hozzájuk hasonlóan nincsenek tünetek. Gyakran a 2., 3. napon jelentkezik a láz, az ízlés, szaglás elvesztése is" - mondta.
Több mint 200-an intenzív terápiás kezelésre szorultak.
Kijelentette, 10 év alatt nincs súlyos lefolyással megbetegedett gyerek, de ők is terjeszthetik a vírust. Az ő védettségük oka az lehet, hogy az orrukban nincs annyi receptor, amit a koronavírus meg tud támadni.
Kérdések
- InfoRádió: a gyógyult betegek között volt-e, aki újrafertőződött?
- Az állatkísérletek adatait is alapul véve úgy látjuk, hosszú hetekig, hónapokig védett, aki megfertőződött és meggyógyult.
- Újranyitnak a rendezvényesek: kell-e ellenőrizniük az érkezőket?
- A szervezők felelőssége minden. A távolságot be kell tartani. A résztvevők csak egészségesen menjenek eseményekre!
- A hidroxiklorokin része marad-e a gyógyításnak az aggályok ellenére is?
- A koronavírus ellen nincs törzskönyvezett gyógyszer, elsősorban kínai tapasztalatokhoz nyúltunk, a malária elleni szert sok embernek adtuk, de csak olyan embernek adtuk, ahol szövődmények nem merülhettek fel. Magyarországon már nem kezdünk ezzel a gyógyszerrel beteget gyógyítani.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!