Krízisambulanciákat és titkos menedékházakat működtet az Ökumenikus Segélyszervezet országszerte a kapcsolati erőszak áldozataivá vált nők számára - közölte a segélyszervezet szociális igazgatója az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió közös reggeli műsorblokkjában.
Rácsok Balázs a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napja apropóján hangsúlyozta: az áldozatoknak a legnagyobb nehézséget a szégyenérzet és az jelenti, hogy megküzdjenek a társadalmi előítéletekkel. Ezért fontos, hogy minél több információ jusson el az érintettekhez a médián keresztül a bántalmazói kapcsolatból való kilépés lehetőségeiről - fűzte hozzá.
A krízisközpontokban jogászok, pszichológusok, szociális munkások nyújtanak segítséget az áldozatoknak, valamint olyan nők, akik már sikeresen léptek ki egy ilyen kapcsolatból. A titkos menedékházakban pedig komplex, az étkezést, a ruházkodást, a jogi tanácsadást is magába foglaló ellátást biztosítanak. Segítséget nyújtanak akár egy új élet, új egzisztencia felépítéséhez is - ismertette az igazgató.
- Egy évig nyomozták a disznóvágásos horror részleteit
- Súlyosan bántalmaztak egy csecsemőt, az utolsó pillanatban került kórházba
- Krízisambulanciát adtak át Budapesten
- Hét krízisambulancia segíti a párkapcsolati erőszak áldozatait
- Nem kellene embereknek meghalniuk a családon belüli erőszakban
- Több bántalmazott család bújhat el a Titkos Menedékhelyen