A nagygyűlésen több mint 500 egészségügyi szakember találkozik, nem csak orvosok. A résztvevők a többi között értékelik a gyermekegészségügy helyzetét. A Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke szerint jelenleg ezt a részterületet az egészségügyben hanyagolják. Velkey György, aki a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója is, példaként a gyermekintenzív ellátást emelte ki.
"Volt segítség a szakorvos-, illetve ápolóképzésben is ösztöndíjakkal és rezidensprogramokkal, de még mindig sok szervezni való van"
- mondta a szakember, kifejtve, hogy a konferencián többek között megállapították: javítani kellene a szervezésen, hogy a súlyos állapotú betegek nagyobb százalékban jussanak el azokba a központokba, ahol őket a legjobban el tudják látni.
Velkey György problémának tartja a szakemberhiányt is. Emiatt például több településen nem gyermekháziorvos foglalkozik a kicsikkel, hanem vegyes praxisokban látják el a gyermekeket. "Vannak, ahol olyan kollégák dolgoznak, akik kaptak ugyan néhány hónapos gyermekegészségügyi kiképzést, de alapvetően felnőttekre specializálódott szakorvosok. Az ő tapasztalatuk nem összemérhető azzal, aki öt éven át, egy komplett gyermekgyógyászati szakvizsga után megy el dolgozni. Természetesen az előbbi orvosok is mindent megtesznek, és nagyon fontos az ő szerepük, hála ezért a vegyes praxisú kollégáknak, de
nem ez az optimális megoldás".
A szakember szerint Magyarországon kivételesen jó lehetőség lenne az, hogy minden gyermeket kifejezetten a kisebbekre képzett szakemberek láthatnának el. Őket viszont jobban meg kellene becsülni, anyagi szempontból is, így lehetne enyhíteni a hiányon – mondta a Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.