Nyitókép: MTI/EPA/Francis R. Malasig

Dollármilliókkal növelte Magyarország a fejlődő világ felzárkóztatására szánt támogatását

Infostart
2019. szeptember 27. 09:42
Magyar támogatással a legjelentősebb programokat Laoszban kezdték meg, a vízgazdálkodás terén.

Magyarország 285 millió dollárra növelte a fejlődő világ felzárkóztatására szánt támogatását - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter New Yorkban azon a konferencián, amelyet az ENSZ-közgyűlés ülésszakához kapcsolódóan rendeztek a legkevésbé fejlett országok csoportjának helyzetéről. A miniszter emlékeztetett: a migrációs válság megoldásával kapcsolatban Magyarország azt az elvet vallja, hogy a segítséget oda kell vinni, ahol rászorulnak.

Az említett segítség is azt a célt szolgálja, hogy ezekből az országokból ne vándoroljanak el az emberek, hanem a saját otthonaikban emberhez méltó életet tudjanak élni - tette.

Az Afrika számára nyújtott támogatást Magyarország idén ötszörösére növelte, és az elérte a 25,6 millió dollárt. A legkevésbé fejlett országok csoportja számára pedig hétszer annyi forrást mint korábban, 29 millió dollárt - mondta el Szijjártó Péter.

Magyar támogatással a legjelentősebb programokat Laoszban kezdték meg, a vízgazdálkodás terén, ott a hozzájárulás értéke eléri a 26 millió dollárt.

Magyarország mindemellett évente 4873 ösztöndíjat biztosít afrikai, ázsiai és dél-amerikai hallgatóknak, hogy magyar egyetemeken tanulva a fejlett világéval versenyezni képes tudásra tegyenek szert, és hozzájáruljanak hazájuk fejlesztéséhez.

Egy másik felszólalásában Szijjártó Péter azt jelentette be, hogy

Magyarország a nők és lányok elleni erőszakos cselekmények megelőzése és az áldozattá vált személyek megsegítése érdekében 20 ezer dolláros felajánlást tett az ENSZ pénzalapjába,

amelynek célja a nők elleni erőszak megelőzése, illetve megállítása. Ezen túlmenően 25 ezer dollárral támogatja a kormány a Nemzetközi Vöröskereszt tevékenységét, amely arra irányul, hogy humanitárius válságok során ne követhessenek el szexuális vétségeket védtelen emberekkel szemben.