A BRFK hatvanfős, különleges nyomozócsoportjának munkáját öt ügyészből álló különleges csoport koordinálja. A Hableány tragédiáját vizsgálók azonban semmilyen módon nem kívánják kommentálni – a sajtóban pedig különösen nem – a sértetti képviselő véleményét. A Magyar Nemzet úgy tudja, a nyomozás sikerét adatvesztés nem veszélyezteti, valamennyi bizonyíték, információ, elektronikus adat a rendelkezésre áll a történtek teljes körű kivizsgálásához, a büntetőeljárás sikeres lefolytatásához.
A különleges ügyészi csoport irányításával zajló nyomozás során több mint két terabájtnyi elektronikus bizonyítékot értékelnek, elemeznek, és a megállapítások tükrében rendelnek el újabb nyomozati cselekményt, de csak ha arra szükség van.
A lap értesülése szerint Sigyn-adatokat tartalmazó pendrive-ot akkor kezdték el értékelni, amikor az sorra került a nyomozási rendben.
Az adatok kimentése a nyomozók és igazságügyi szakértő jelenlétében történt, a hajó illetékese önként adta át az összes adatot, a hatósági emberek pedig ellenőrizték a folyamatot, és jegyzőkönyvileg igazolták, valamennyi adatot rögzítették, és a hatóság lefoglalta azt.
Kónya István, a Kúria elnökhelyettese a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában arról beszélt a Sigyn kapitányának 15 millió forintos óvadék ellenében történt szabadlábra helyezése kapcsán, hogy a Kúriának foglalkoznia kell az óvadék megállapításának gyakorlatával.
A hajókatasztrófa további híreit ITT találja.