Az Országgyűlés ma tárgyalja azt a javaslatot, amely a Maecenas Universitatis Corvini vagyonkezelő alapítványra bízná a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartói jogait. Az ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, a képviselők ekkor a magyar ápolók napjára emlékeznek, majd a napirend előtti felszólalások hangozhatnak el.
Az ülésnapon több nemzetközi szerződés kihirdetéséről is általános vitát tartanak, a Budapesti Corvinus Egyetemet érintő indítványt az utolsó napirendi pontban tárgyalják. A kormány szándékai szerint a változtatások célja az egyetem versenyképességének növelése.
A kormány 2019. február 6-i ülésén hozta meg azokat az intézkedéseket, amelyek az ágazati szabályozás keretein belül megteremtik a lehetőségét a Budapesti Corvinus Egyetem 2019. július 1-től esedékes fenntartóváltásának.
A kormány szándéka szerint egy vagyonkezelői alapítvány lesz a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartója, amely Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány néven, az új működési modell alapján jön létre. Trócsányi László igazságügyi miniszter bejelentése szerint a vagyonkezelő alapítvány magáncéllal, családi vagyonok professzionális kezelésére, valamint közcéllal, fenntartói feladatok ellátására, így a felsőoktatás számára is kiváló lehetőséget kínál.
Az egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány
alapító vagyona a MOL Nyrt. és a Richter Nyrt. 10-10 százalékos részvénypakettje, amelynek piaci összértéke nagyságrendileg 380 milliárd forint
- jelentette be a múlt héten Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Az alapítvány a részvénypakett hozamával gazdálkodhat majd, ami a tavalyi kifizetéskor 10,66 milliárd forint volt, több, mint amiből az egyetem eddig működött.
Emellett a kormány döntése alapján az egyetem ingó és ingatlanvagyona július 1-től az egyetem tulajdonába kerül.
A Budapesti Corvinus Egyetem jövőjérel az intézmény kancellárja, Pavlik Lívia is beszélt február 14-én az InfoRádió Aréna című műsorában:
A parlament szerdán folytatja kéthetes ülését, amely jövő hétfőn ér véget. Hétfőn, a tavaszi ülésszak első napján valamennyi ellenzéki képviselő kivonult a parlamentből és az esztergomi Suzuki-gyárhoz mentek, hogy tiltakozzanak a túlóratörvény ellen.