- Fegyveres fogolyszökés: elkallódhatott az információ, hogy nincs töltény a pisztolyban
- Felépült a törvényszékről pisztollyal kisétáló elítélt
- Fogva tartási helyzet: óriási emberhiányt lát az ügyvéd
- Itt a rendőrségi videó a szökött rab lelövéséről
- Megszólalt a bíróságról megszökött fogoly: nem is lőtt
- Megszólalt a sofőr, akit túszul ejtett a szökött rab
- Ámokfutó túszejtő Budapesten - újabb részletek derültek ki a férfiról
A XV. kerületben lelőtt középkorú férfit súlyos, életveszélyes állapotban vitték az intézetbe. Szakszerű ellátása megtörtént, állapotát stabilizálták, jelenleg az intenzív osztályon ápolják - tette hozzá az osztályvezető főorvos.
A 35 éves Sz. Károly a Fővárosi Törvényszék V. kerületi, Markó utcai épületében ítélethirdetés után támadta meg a biztonsági felügyelőt, akinek a fegyverét is sikerült elvennie. A szökött rab az épületből kiérve megállított egy autót, és vezetőjét fegyverrel kényszerítette arra, hogy segítse a menekülésben.
A rendőrség ezután elrendelte a főváros rendőri zárását, és hajszát indított a menekülő férfi elfogására.
A szökevény keresésébe bekapcsolódó rendőrök a Hungária körúton figyeltek fel a Nissanra, látták azt is, hogy a szökött rab fegyvert fog a gépkocsivezető fejéhez. A hajszáról, a rendőrség beszámolójáról részletesen itt írtunk.
A rabot végül a XV. kerületi Szentmihályi út és Nyírpalota út kereszteződésénél sikerült feltartóztatni.
Mivel a rendőrök felszólítására, majd figyelmeztető lövéseire nem állt meg, a rendőrök többször rálőttek a férfira, majd elfogták.
A mentők súlyos, életveszélyes sérülésekkel vitték kórházba.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) azt közölte, hogy nem hibázott az a felügyelő, akinek elvette fegyverét az elítélt. Kifejtették: a bírósági tárgyalás kezdetekor az ügyben eljáró bíró úgy rendelkezett, hogy vegyék le a bilincset a fogvatartott kezéről. Az elítélt ezt kihasználva támadta meg az őt előállító biztonsági felügyelőt.
A Fővárosi Törvényszék arról adott ki közleményt, hogy szabályosan jártak el a megszökött fogoly ügyében, amikor úgy rendelkezett, hogy ha nincs akadálya, az előállító büntetés-végrehajtási őr vegye le a vádlott kezéről a bilincset, hiszen ilyen esetekben is rajta marad a fogoly kezén az úgynevezett vezetőbilincs, amivel a büntetés-végrehajtási őr akadályozni tudja a nem helyénvaló mozgást.