A Magyar Idők beszámolója szerint állami vezetők képzésére indít szakokat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Koltay András, az intézmény rektora a lapnak elmondta, hogy egy olyan mesterképzést indítanának el, amely lehetővé teszi a diplomásoknak, hogy egyenes útjuk lehessen az államszervezet legfontosabb területeire. A rektor szerint foglalkozni kell azzal a problémával, hogy az online véleménynyilvánítás határait külföldi magáncégek határozzák meg.
A Világgazdaság arról ír, hogy évente már tízezreket vonz a városi turizmus új formája, a sétaturizmus Budapesten. A fővárosban számos cég kínál tematikus sétákat azok számára, akik testközelből szeretnék megismerni a rejtettebb helyeket. Az általában néhány órás programok ára 2-5 ezer forint lehet.
A Népszavának Lars Kraume német filmrendező adott interjút. Az 1956-os magyarországi eseményekhez is kapcsolódó filmjéről, A néma forradalomról elmondta, hogy elkészítése alapos kutatást igényelt az akkori magyar helyzetről. A történet arról szól, milyen erősek lehetnek az elnyomottak a hatalom ellen, ha összefognak – mondta a rendező.
A Világgazdaság szerint a magyarok felét aggasztja, hogy nem lesz elég nyugdíja időskorára. A lap egy felmérés alapján azt írja, hogy a többség még így is az állami nyugdíjban bízik, akkor is, ha ezek értéke véleményük szerint csökkenni fog. Annak ellenére, hogy sokan pesszimisták, kevesen készülnek a nyugdíjas időszakra, tízből csak hárman foglalkoznak megtakarítással, és a legtöbbek szerint adóemeléssel lehetne megoldani, hogy idős korukban is megfelelő juttatást kapjanak.
A Magyar Idők arról ír, hogy több vállalat tenné elérhetővé dolgozóinak a szűréseket és egészségügyi ellátásokat, ha a kormány adómentessé tenné a finanszírozást. A magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület el is küldte ennek javaslatát több minisztériumnak. A szervezet szerint mindezzel az állami ellátásról is terheket vennének le, mivel többen maradnának egészségesek és munkaképesek.
A Portfolio arról számol be, hogy fizetőssé teszi alkalmazásait a Google az androidos telefongyártóknak. A vállalat jogdíjat fog beszedni azoktól a gyártóktól, amelyek a használatba vétel előtt telepítik alkalmazásait a készülékeikre. A CNBC szerint a techcég az unió júliusban kiszabott, 5 milliárd dolláros bírsága miatt döntött így, a változások október 29-én lépnek érvénybe.