A Népszava arról ír, hogy bár a magyarországi lakosság közel 28 százaléka él Budapesten és a városhoz szorosan kötődő településgyűrűben, a szakértők szerint hiányoznak a napi együttműködés intézményes fórumai a települések között, a kormány eltörölte az egyeztető fórumokat. A tapasztalat eközben az, hogy a drága budapesti lakásárak miatt ismét megindult egy agglomercióba költözési hullám.
A Világgazdaság összeállításából kiderül: nagyjából 500-600, de akár 1500 szurkoló is elkíséri a magyar labdarúgó válogatottat külföldi szerepléseire. A lapnak nyilatkozó sportközgazdász szerint 70-80 százalékuk egyénileg szervezi meg utazását. Szabados Gábor azt mondja: a sportturizmus egyre kevésbé megfizethetetlen szórakozás.
A Magyar Idők cikke szerint már magyar áldozata is van azoknak a nemzetközi csalóknak, akik magukat amerikai katonáknak kiadva ismerkednek az interneten. A bizalom elnyerése után az összeköltözés reményét táplálva azt írják: csomagokban küldik személyes holmijaikat, ám a szintén általuk megszemélyesített csomagküldőnél az úgymond határon elakadó szállítmányért egyre több pénzt kérnek áldozataiktól. Egy másik módszerrel az állítólagos leszereléshez kérnek anyagi segítséget a csalók.
A Magyar Idők cikke szerint decemberben ezer milliárd forint feletti lakossági költésre számítanak a kereskedők Magyarországon. A kiskereskedelem éves szinten hat százalék körüli éves növekedést vár. Az online térben már ebben a hónapban megjelenik a karácsonyi kínálat, a boltokban ez novemberre várható.
Az agrárszektor.hu arról ír, hogy egy magyar orchiedagyűjtő és agrármérnök 10 éve úgy döntött: maga is piacra fogja termelni az igényes virágot. A 2200 hektáros üzemet energiafarmnak formálta, ahol elegendő felesleges hő keletkezik az orchideatermesztéshez. A 3 és fél hektárnyi virágültetvény így télen-nyáron 26 fokos hőmérsékletben lehet. A beruházás költsége a duplája annak, mintha paradicsomot termesztetnének.
A Népszava összeállításából kiderül: van Magyarországon egy pince, mely egy közel 400 ezer palackos muzeális tokajibor-gyűjteményt rejt, ám senki sem tudja: mi van pontosan a palackokban. Vélhetően több tízezer palack már megromlott, a legtöbb üvegen pedig nincs címke, a nyolcvanas években újra palackozták őket, ekkor egyforma külsőt kaptak. A borokat várhatóan bevizsgálják, palackját a szakértő szerint 80 ezer forintért.