Az intézmény gyermekosztályának vezető főorvosa az InfoRádiónak elmondta: az inkubátorra kamerát szereltek fel, amelynek képe a szülőkkel egyeztetett időpontban interneten keresztül elérhető.
Magyarországon minden 10. gyermek koraszülött,
de a technika és az orvostudomány fejlődése miatt már az egyre kisebb súlyú, egyre fiatalabb korban született babákat is jó eséllyel meg tudják gyógyítani - mondta Madarasi Anna.
A koraszülöttek sokszor hónapokat töltenek a kórházban, a családoknak pedig nagy kihívás megoldani, hogy mindig a gyermek mellett legyenek.
"Az édesanyák napi 24 órában itt lehetnek a gyermekkel, az édesapa meghatározott időben látogathatja őket, de a család többi tagja nem is látja, akár hónapokon keresztül a kisbabát"
- mondta a főorvos.
Babales program
A kezdeményezés azért jött létre, hogy ezt az elszigeteltséget feloldja. Ez úgy történik, hogy az inkubátorba egy sterilizálható speciális kamerát helyeztek, amelyet össze lehet kötni a nővérpulttal és az internettel is.
Egy speciális weblapra bejelentkezve a szülők a kamerán keresztül láthatják a babát.
A főorvos szerint ez a fajta kapcsolat azért nagyon fontos, mert érzelmileg nagyon komoly hatása van az egész családra, főleg a testvérekre.
"Hónapokon keresztül a család készül az új baba fogadására, így a gyerek is izgatottan várja, de egyszer csak hirtelen eltűnik az édesanya, nem jön haza, a testvér sincs, nem nagyon tudják feldolgozni az élményt.
Viszont ha mindennap meg tudják nézni a kis testvért, akkor sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek"
- tette hozzá Madarasi Anna. A jelenleg már elérhető szolgáltatás az alapítványok jóvoltából itthon ingyenes.