Így praktikusabb – ezzel magyarázta Waschler Tamás, a Kossuth tér átépítését fedő Steindl Imre program vezetője, hogy menet közben változtattak a korábbi terveken.
"Eredeti elképzelések szerint egy mélygarázs lenne, de ez kapott egy kis gellert, mert nem az Alkotmány utca alatt építjük, hanem a Földművelésügyi minisztérium főépülete alatt, ez praktikusabb megoldás. Viszont az Alkotmány utca torkolatában, a Kossuth tér és a Honvéd utca közötti szakaszon
megépítjük a Nemzeti Összetartozás emlékhelyét, ami a trianoni békeszerződés 100. évfordulójára emlékeztet, de arról szól, ami összeköt minket, nem pedig arról, ami elválaszt”
- mondta Waschler Tamás.
A beruházás része a Vértanúk Tere rekonstrukciója is; emiatt új, méltó helyet kell keresni a téren álló Nagy Imre szobornak. A projektvezető szerint erre legalkalmasabb a Jászai Mari tér lenne. Waschler Tamás ugyanakkor azt nem tudta megmondani, hogy mikor végeznek a Kossuth tér környékének felújításával.
Sok döntéstől függ a két legnagyobb projektelem: a Földművelésügyi Minisztérium illetve az Igazságügyi Palota rekonstrukciója.
- A Balassi Bálint utcában álló bérház rekonstrukciója befejeződik,
- a Szabad György Irodaház jövő év első negyedévére készül el,
- a Vértanúk Tere két ütemben készül el: a jövő év harmadik-negyedik negyedévében befejezik magát a téret, és rajta a Vértanúk emlékművét. További egy év pedig a Szabadság téri mélygarázs érintett kihajtójának átépítése,
- az Alkotmány utcában a Nemzeti Összetartozás emlékhelyének határideje 2020 május.
Waschler Tamás megjegyezte azt is, hogy
a kivitelezőnek ebben a hónapban végeznie kell a metró lezárásával járó munkálatokkal, így várhatóan szeptemberben a szerelvény újra megáll majd a Kossuth téren.