Ma már versenyképességi tényező, ha egy munkahely családbarát, rugalmasan működik, és tekintettel van a dolgozók otthoni hátterére és körülményeire – olvasható a Magyar Időkben. Az állásajánlatok között egyre gyakoribb annak a ténynek a feltüntetése, hogy az adott munkahelyen családbarát szemlélet uralkodik, így a részmunkaidő, valamint a csökkentett munkaidős nap is ösztönző lehet.
A szociális tüzelőtámogatás aránytalan, a szegényebb településekre kevesebb fa jut, mint a módosabbakra – olvasható a Népszavában a Habitat for Humanity Magyarország legutóbbi tanulmánya alapján. A szociális tüzelőanyag-támogatás ma az alacsony jövedelműek egyetlen központi lakásfenntartási támogatása. Bár minden ötödik magyar lakást kizárólag fával fűtenek, a támogatás a központi lakhatási összegek mindössze 1,6 százalékára rúg – teszi hozzá a lap.
Népesedési katasztrófáról ír a Portfolio. A Visegrádi négyeken belül ugyanis 2012 és 2016 között messze Magyarország rendelkezett a legmagasabb a halálozási aránnyal, és mivel az élveszületések is elmaradtak a többi országétól, nálunk volt a leggyorsabb a természetes fogyás üteme. A várható élettartam és a népesség koreloszlása alapján megállapítható, hogy nem azért kiguróan magas a magyar halálozási arány, mert a lakosságban sokkal több az idős ember, az okok inkább az életmódban és az egészségügyi rendszerben keresendők.
Nőtt a feketefoglalkoztatás mértéke – közli a Világgazdaság a nemzetgazdasági tárca foglalkoztatásfelügyeleti főosztályának adataira hivatkozva. A munkaügyi hatóság ellenőrzéseiben érintett munkavállalók 17,11 százalékát alkalmazták feketén 2017-ben, míg 2016-ban ez az arány csak 12,73 százalék volt. Az építőiparban ellenőrzött dolgozók majdnem felét, 47 százalékát feketén foglalkoztatták tavaly.