Fejlesztik a hazai kínai orvoslást

Infostart
2017. augusztus 1. 07:54
Egyre szorosabban együttműködik a több ezer éves hagyományokkal rendelkező keleti, valamint a modern technológiájáról és precíz elméleti hátteréről híres nyugati orvoslás. Tanulhatunk egymástól: ezért Kínával az eddigi kulturális és gazdasági együttműködés mellett az egészségügyi összefogásra is nagyobb hangsúlyt fektet Kínával az Emberi Erőforrások Minisztériuma - mondta a Magyar Időknek Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

A hagyományos kínai orvoslás alapja a holisztikus szemlélet, amely a tüneti kezelés helyett teljességében vizsgálja és gyógyítja az embert. Úgy tartják, megfelelő táplálkozással mindenki javíthat az egészségén, amelynek kiegészítéseként olyan készítményeket ajánlanak, amelyekben minél több a természetes hatóanyag - olvasható a Magyar Időkben.

Magyarországon már öt éve működik a kínai orvoslás alapképzése a Semmelweis Egyetemen, a további bővülés érdekében nyáron új épületszárnyba költözött.

A kormány az új épülethez és abban létrejövő kínai hagyományos orvoslási részleghez 1,357 milliárd forint többletforrást nyújt az SE Egészségtudományi Karának. Emellett a jövőben létrehozzák a főváros XV. kerületében a Hagyományos Kínai Gyógyászati, Oktató- és Kutatóközpontot, amelynek előkészítéséhez idén és jövőre is 110-110 millió forintot biztosít a kormány - olvasható a Magyar Időkben.

"Az állam alapvető feladata a betegbiztonság, ezért a lehető legmegfelelőbb gyógymódok biztosítása a célunk" – mondta a Magyar Időknek Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

Az egyetemi képzés lehetővé teszi, hogy törvényes keretek között lehessen szert tenni a hagyományos kínai orvoslás tudására – tette hozzá. Azáltal, hogy biztonságos körülmények között, tanúsított minőségben jelenik meg Magyarországon ez az ágazat, a páciensek is bizalommal fordulhatnak felé.

Rétvári Bence kiemelte: egyre több kínai orvosi rendelő nyílik hazánkban, ami előrelendíti a magyar egészségügyet, de nekik is fontos a magyar fejlesztéseket látni és beépíteni eddigi tapasztalataikba – hangsúlyozta. Az államtitkár elmondta, egészségügyi és egészséggazdasági területen Magyarország a térség motorja kíván lenni a Kínával való együttműködésben - írja a Magyar Idők.