Míg hétköznap inkább az M1-esen a legnagyobb a forgalom az autópályák közül, a nyári hétvégéken, péntek délután 4 és este 8 óra között, illetve szombat délelőtt az M7-esen alakulnak ki esetleges torlódások – mondta az InfoRádiónak Kemenesi Judit, az Útinform munkatársa.
"Biztos kerülőút sajnos nincs, mert ilyenkor a 7-es főút nagyon gyorsan beáll, de ha nagy baj van, akkor az M1-es autópálya-Bicske-811-es főút-Székesfehérvár útvonal, vagy az M6-os autópálya-Pusztaszabolcs-Velence útvonal jó lehet még. Ez utóbbit én már többször kipróbáltam, elég jól működik" - ajánlotta az Útinform munkatársa.
"Ha már kerülőutat keresünk, akkor a tesztek és a személyes tapasztalatok is azt mutatják, hogy
hagyatkozhatunk a Waze, vagy Magyarországon elterjedt neve szerint a "Vaze", illetve éppen a Google Maps navigációs szolgálatatásaira"
- közölte Karner Miklós, Az Autó című lap szakújságírója.
"Ez például egy ilyen klasszikus balatoni M7-es dugós szakaszon nagyon ügyesen tud kerülni. Tehát ha nagy tömeg megy az M7-esre, sok bejelentés érkezik erről, akkor a rendszer tud másik utat ajánlani a forgalom alapján" - tette hozzá.
Egy nagyobb utazás előtt egyébként a navigációs szoftver mellett számos dolgot kell ellenőrizni magán a gépjárművön – húzta alá az InfoRádió megkeresésére a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ vezetéstechnikai alosztályának vezetője, Hoffer Zsolt.
"Fontos, hogy a világító berendezések, a hűtőberendezések, és ha klímás a járművünk, akkor a klímaberendezés jól működjön és tiszta legyen
- ez utóbbi az egészség szempontjából feltétlenül fontos. A fékrendszernek is rendben kell lennie, és természetesen a gumiabroncsra kell még az egyik legnagyobb hangsúlyt fektetni utazásaink során" - hangsúlyozta a szakember.
Ilyenkor a nyári időszakban egyébként valamivel több baleset történik, ezért
a rendőrség több türelmet és figyelmet kér az autósoktól
– mondta Kiss Csaba, az Országos Balesetmegelőzési Bizottság főtitkára.
"A nagy meleg a vezetésben is meglátszódhat, meghosszabbíthatja a reakció-időt, tompulhat a figyelem, hamarabb lesz fáradt a járművezető. Nagyon sok esetben ez vészhelyzet kialakulásához vezethet" - hívta fel a figyelmet.
Ennek elkerüléséhez Kiss Csaba azt tanácsolta, hogy mindig legyen innivaló az autóban és pihenjenek gyakran a sofőrök.