Merjünk Európai Egészségbiztosítási Kártyával utazni?

Infostart
2017. május 29. 08:31
Sokan még mindig nem kötnek utasbiztosítást, mert úgy vélik, hogy az drága és egy rövid nyaraláson semmi baj nem történhet velük, illetve ha mégis, akkor elegendő lesz a bankkártyájukhoz csatolt utasbiztosítás és az európai betegbiztosítási kártya. A szakember szerint azonban mindenképpen van teendőnk utazás előtt.

Mindenkinek érdeklődnie kell utazás előtt a bankjánál, hogy az az utasbiztosítás, amit a kártyájához kapott, milyen nagyságrendű limiteket tartalmaz. 

Ennek tükrében lehet ugyanis eldönteni, hogy

ezzel például egy két hónapos amerikai körutazásra el lehet-e indulni,

és a betegség-, a baleset- vagy a poggyászkockázatot maximálisan téríti-e, ha bármi baj történne – hívta fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetségének utasbiztosítási tagozatvezetője.

Hozzátette, hogy az Európai Egészségbiztosítási Kártyának van egy két hibája, éppen ezért érdemes mellé utasbiztosítást is kötni.

Egyrészt nem minden kórházban fogadják el azt, az országok többségében kizárólag az állami betegbiztosítókkal szerződött gyógyintézetek, illetve orvosok fogadják el. Másrészt minden országban ez csak annyira vonatkozik a magyar állampolgárokra, ahogy az adott állam biztosítottjára – sorolta Horváth Péter.

„Vannak olyan országok, ahol kórházi napi térítési díjat kell fizetni, vannak olyanok, ahol recept-hozzájárulási díjat kell fizetni, vagy az első orvosi vizitet kell kifizetni.

Van olyan ország, ahol a mentőszállításért hozzájárulást kell fizetni, és ha helikopteres mentésre van szükség, akkor azt sem lehet a kártya terhére igénybe venni” - részletezte a szakértő.

Horváth Péter elmondta, hogy

nagyon sok olyan dolog van, ami a kártyának pozitív oldala, de csak abban az esetben, ha utasbiztosítással is kiegészítjük ezt.

Figyelni kell az európai egészségbiztosítási kártya lejárati idejére, és azt sem szabad elfelejteni, hogy ebben poggyászbiztosítás egyáltalán nincs – tette hozzá a Magyar Biztosítók Szövetségének utasbiztosítási tagozatvezetője.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Merjünk Európai Egészségbiztosítási Kártyával utazni?
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást