A szocialista Tóth Bertalan úgy látta, hogy bár a Fideszt marasztalta el az Európai Parlament múlt héten, a 67 néppárti képviselő által is megszavazott határozat minden magyar emberre szégyent hoz. A képviselő szerint a kormánynak be kell fejeznie a civil szervezetek és a CEU üldözését, és véget kell vetnie az uniós források ellopásának.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára egyértelművé tette, hogy a kormány elkötelezett egy erős Európai Unió iránt, amely erős nemzetállamokra épült, ezért emeli fel szavát mindig, mikor veszélyeztetve látja közösség eredeti értékeit. Eztán botrányosnak nevezte, hogy a baloldal Magyarország elleni határozatot kezdeményezett és szavazott meg az Európai Parlamentben.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke történelmi sikerként számolt be arról, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a pártja által, az európai bérunióért indított polgári kezdeményezést, és elindulhat az aláírásgyűjtés, majd szimbolikusnak nevezte, hogy a döntés előtt egy nappal az Európai Parlament elmarasztalta a kormány politikáját.
Dömötör Csaba válaszában úgy vélte, hogy a Jobbik kezdeményezése jogköröket vonna el Magyarországtól az Európai Unió javára, ami komoly változást jelent az ellenzéki párt korábbi politikájához képest.
A KDNP-s Hollik István szerint az ellenzék az agresszió pártján áll, a képviselő szerint ezt mutatja a jobbikos Szilágyi György korábbi bekiabálása a plenáris ülésen, illetve az is, hogy a momentumos Fekete-Győr András múlt héten bement az Origo szerkesztőségébe kérdőre vonni a portál egyik munkatársát.
Dömötör Csaba egyetértett a képviselővel, maga is példátlannak nevezte a politikus váratlan látogatását a szerkesztőségben.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője az Európai Parlament kormányt bíráló határozatát kritizálta, megdöbbentőnek nevezve, hogy a dokumentum mentegeti a magyar határt őrző rendőrök támadóját, az emiatt elítélt Ahmed H.-t.
Dömötör Csaba válaszában aláhúzta, hogy az utóbbi időben fokozódik a Magyarországot érő politikai nyomásgyakorlás a kormány migrációs politikája miatt.
Hadházy Ákos, az LMP társelnöke a nyugdíjas szövetkezetek létrehozását lehetővé tévő fideszes tervezetet kritizálta, állítva, hogy ugyan úgy csalások terepe lehet, mint a szociális szövetkezetek intézménye.
Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára viszont úgy látta, hogy a munkaerő hiány miatt lehetőséget kell teremteni a munkaképes nyugdíjasoknak, hogy nyugdíjuk elvesztése nélkül visszatérhessenek a munkaerő-piacra.