Mégis lehet áram a kerítésben

InfoRádió
2017. május 17. 12:59
Egyre többen kerítik körbe villanypásztorral a földjeiket, de arra is sok példát találni, hogy a kerítést szerelik fel elektromos védődrótokkal.

A napokban futott végig a hír a sajtón, hogy a magyar-szerb határon áramot vezettek a kerítésbe, emiatt egy munkás megsérült. A Belügyminisztérium tájékoztatása szerint az európai uniós előírásoknak megfelel a határzárba épített elektromos rendszer, emberi életre nem veszélyes.

A Délmagyarország körülnézett, hogyan megy a villanypásztorüzlet. Kiderült, hogy jóval többen vásárolnak, mint tíz évvel ezelőtt, de teljesen veszélytelennek tartják a szerkezetet.

Sokan nem állattartáshoz használják, hanem a földterületeiket védik.

A lap szinte minden földterület mellett talált villanypásztort, és a megkérdezett szakértő inkább annak a veszélyére figyelmeztetett, hogy van, aki maszekol, és saját kútfőből eszkábál elektromos kerítést, de többnyire arról számolnak be a kísérletezők, hogy nem működött az általuk barkácsolt védelem. 

Az élő őrzés töredékéért tudja üzemeltetni az elektromos védőberendezést

a szegedi Ingatlankezelő és Vagyongazdálkodó Zrt., amely egy tankertet és az ásotthalmi Fatima házat védi elektromos berendezéssel. Az emberi életre egyik sem veszélyes, teljesen szabvány szerinti szerkezetek, azért döntöttek emellett, mert a védőberendezés beszerzése az élő őrzés három havi költségébe kerül, majd ezt követően pár ezer forint havonta a fizetnivaló.

"Az utolsó téglát is elhordták volna az ásotthalmi tanyavilágban levő Fatima házból, ha nem teszünk valamit" – tette hozzá Kardos Kálmán vezérigazgató.