Lesznek az egészségügyi ellátásban olyan új területek, amelyeken új szaktudásra és speciálisan képzett szakemberekre lesz szükség. Ilyen például a sztroke-ellátásnak az a része, amikor
specialisták képesek katéterekkel az agyerekből a vérrögök eltávolítására.
Cserháti Péter, az Egészséges Budapest program miniszteri biztosa az InfoRádiónak elmondta, hogy még nagyon kevés e területen jártas szakember van az országba, sőt világszerte is csak az elmúlt két évben kezdték megszervezni a képzésüket. Szeretnék elérni, hogy kellő számú, állandó ügyeletet adni tudó szakember álljon rendelkezésre az egészségügyi centrumokban, ezért kell most nagyjából harminc orvost és a nekik segítő szakdolgozói kört a közeljövőben kiképezni.
"Sajnos még a legnívósabb orvosi szakmákban is súlyos mértékű a középkorú és a fiatal generáció hiánya, ezért szeretnénk az itthon tartásukat ösztönözni, nemcsak a fejlesztések ígéretével és kivitelezésével, hanem anyagiakkal is" - mondta a miniszteri biztos.
Jelenleg mérik fel, hogy mekkora orvosi és szakdolgozói bázis kell biztosítaniuk, figyelembe véve, hogy már most mennyi szakember hiányozik a kórházakból. A finanszírozás különbözik majd a rezidensösztöndíjak rendszerétől, mert ott egy központi hivatal is rendelkezik a kerettel, és kórházak arra pályázhatnak, e speciális szaktudást igénylő másodlagos szakvizsga megszerzéséhez szükséges forrásokra viszont közvetlenül a kórházak pályázhatnak majd, és ők finanszírozzák a képzést, és állják a szakemberek bérét.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!