A 2015-ös adatokhoz képest 7, a 2013-as eredményekhez viszonyítva pedig 25 százalékkal kevesebb csecsemő halt meg egy éves koráig tavaly. A Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója szerint ez közös siker, osztoznak abban a perinatológusok, a csecsemő- és gyermekgyógyászok, a védőnők valamint a szakdolgozók, de fontos tényező az elmúlt években végrehajtott ötmilliárd forintos műszerbeszerzés, amelynek révén az ország 21 koraszülött-osztálya újult meg.
Szabó Attila szerint az eszközpark fejlesztését folytatni kell, és
szükséges a magas színvonalú orvosképzés megőrzése, a szakdolgozói létszám emelése, továbbá a teljesítményvolumen-korlát eltörlése.
Ez utóbbi azt jelentené, hogy korlátlan számú vizsgálatot és beavatkozást végezhetnének az orvosok a gyerekek esetében.
Szabó Miklós, az egészségügyi szakmai kollégium neonatológiai tagozatának vezetője arról beszélt, soha Magyarországon nem volt ilyen alacsony a csecsemőhalandósági mutató, ez a jó eredmény pedig az elkövetkező öt-tíz évben csak akkor tartható meg, ha a koraszülöttek, újszülöttek,csecsemők gyógyítása egy deklarált nemzeti stratégia mentén folyik, egyúttal, ha megújul az adatgyűjtés folyamata.
Az orvosok szerint kiemelkedő jelentőségű a család- és újszülöttbarát kórházi ellátás, valamint a korai anyatejes táplálás lehetőségének megteremtése, és az, hogy nagyobb finanszírozást kapjanak a szakterülettel foglalkozó kutatások.