A két párt támogatottsága azonos, az MSZP elmozdult a szeptember környéki mélypontjáról, és lassan araszol felfelé, és tulajdonképpen beérte a Jobbikot.
A népesség egészében a támogatottságuk 12-12 százalékos, a Fidesz viszont stabilan vezeti a pártok rangsorát, most épp 26 százalékos eredménnyel.
A tavalyi év derekán volt megfigyelhető a Jobbik visszaesése, amikor azt lehetett érzékelni, hogy valamifajta váltásban van a párt, ezt érzékelve akkor morzsolódtak le szavazók. Ezután stabilizálódott a helyzet, ezt mutatják az elmúlt hónapokban mért 12-13 százalék. Az MSZP esetében emelkedés volt, 9-ről 12 százalékra növekedtek.
Ha összeadjuk a baloldali pártok támogatottságát, akkor eljutunk a 20 százalék környékére az összes kérdezettet tekintve. De még izgalmasabb, hogy mennyien vannak a kormányváltók? - tette fel a kérdést Závecz Tibor. A lakosság 42 százaléka ugyanis e kategóriába tartozik. A gondolkodás szintjén ez megadhatná az esélyt, hogy leváltsák a Fideszt, de a politikai realitás az, hogy a baloldal pártjainak összefogása kevés ahhoz, hogy elérjék a 26 százalékos Fidesz-támogatottságot. Ahhoz szükség van a bizonytalan szavazókból valamennyire.
A felmérésük szerint jelenleg
egymillió olyan választópolgár van, akinek nincs pártkötődése, de kormányváltást szeretne.
Az ő behúzásuk akár a Jobbiknak, akár a baloldali pártoknak nagyon nehéz lesz, ugyanis alacsony a részvételi hajlandóságuk - minden negyedik gondolkodik azon, hogy elmenjen-e voksolni.