A diákok többsége a szüleitől kér pénzügyi tanácsot

InfoRádió
2017. január 26. 14:10
A fiatalok mintegy 54 százaléka saját bevallása szerint sem tartja magát tájékozottnak a pénzügyek terén – derült ki a Diákhitel Központ felméréséből.

Annak ellenére, hogy a középiskolában nincs kötelező pénzügyi oktatás, a diákok nagyjából 45 százaléka tájékozottnak tartja magát a pénzügyeket illetően.

Az Educatio Kiállításon végzett kutatásból kiderül, hogy az anyagiakat a fiatal diákok elsöprő többsége a szüleivel beszéli meg: a kérdőívet kitöltők 84 százaléka jelölte meg a szülőket tanácsadóként, ha pénzügyekről van szó. A válaszadók közel egyharmada jelölte meg az internetet saját pénzügyi tájékozódásának forrásai között, míg 16 százalékuk a barátok, ismerősök tanácsaira is számít.

A válaszadó fiatalokat arról is megkérdezte a Diákhitel Központ, hogy miből finanszírozzák majd a felsőoktatási tanulmányaikat. A válaszokból kiderül, hogy azonos arányban választják a szülői/családi támogatást, az ösztöndíjat/egyéb támogatást, valamint a diákmunkát pénzforrásként. Ezek után következik a Diákhitel, mint lehetséges eszköz a felsőoktatási tanulmányok finanszírozására.

A nem reprezentatív minikutatás alapján a fiatalok számára fontos, hogy a továbbtanulás kapcsán tájékozódjanak annak pénzügyi vonatkozásairól is. Nem félnek kérdezni vagy segítséget kérni, ugyanakkor saját maguk is mérlegelik lehetőségeiket.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Imre Zita, a Diákhitel Központ Zrt. kommunikációs igazgatója
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást