A kiemelt program 2016. február 1. és 2018. február 28. között valósul meg az Európai Unió támogatásával, 1,260 milliárd forint támogatási összegből a projektgazda Oktatási Hivatal (OH), valamint konzorciumi partnere a Család-, Ifjúság- és Népesedéspolitikai Intézet (CSINI), illetve jogutódja, a Családbarát Ország Közhasznú Nonprofit Kft. által.
A projekt megvalósítása során 3000-4000 pedagógusnak kívánnak lehetőséget adni a képzésekbe történő bekapcsolódásra. Ez 220-250 képzési csoportot jelent, 120-140 képzési helyszínen, 70-80 településen.
A projekt célcsoportjai elsődlegesen azon konvergencia régióban elhelyezkedő óvodák, ahol az ellátott hátrányos helyzetű gyermekek aránya a KSH statisztikai adatai alapján meghaladta a 15 százalékot, valamint azon családi napközik, ahol a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek aránya meghaladta a 15 százalékot, illetve magas a munkanélküliség. A projekt az intézményes nevelés szereplői közül az óvodákat fenntartó önkormányzatokat is bevonja a fejlesztésbe - jelezték.
A program az óvodapedagógusok mellett tartalmazza önkormányzati köztisztviselők képzését és az érdekelt szereplők hálózatos együttműködésének támogatását.
Mint írtrák: az önkormányzatoknál dolgozó, óvodai feladatellátásért felelős köztisztviselők számára 30 órás távoktatásos képzést fejlesztenek ki amelyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nyilvántartásba vételét követően tudnak meghirdetni.
A képzések célja, hogy az önkormányzat számára előírt kötelező óvodai feladatellátást támogassa, kiemelten a hátrányos helyzetű gyermekek óvodai felvételére, rendszeres óvodába járásának jogszerűségére és gyakorlatára. A sikeresen teljesített képzés beszámítható a közszolgálati életpályamodell továbbképzési kötelezettségének teljesítésébe. Terveink szerint legalább 1000 köztisztviselő számára lesz lehetőség a képzés elvégzésére.
Az érdekelt szereplők hálózatos együttműködését a megyeszékhelyeken megrendezendő konferenciákkal, továbbá kisebb létszámú (mintegy 40 fős) work shopokkal kívánják támogatni.