Átformálják a munkaerőpiacot a robotok - hetilapszemle

Infostart
2016. szeptember 29. 12:59
A Heti Válasz egy konzervatív brit filozófussal készített interjút, aki szerint Európa politikai elitje hibázott a menekültválság kezelésében - A Figyelő ember és gép viszonyáról készített összeállításából kiderül: lehet-e önálló elektronikus személy egy robot?

A Heti Válasz Sir Roger Scruton brit konzervatív filozófussal készített interjút, aki szerint Közép-Európa az elkényelmesedett Nyugat-Európával szemben megőrizte életösztönét, ezért bátrabb a menekültválság kezelésében. A filozófus szerint Angela Merkel német kancellár hibázott akkor, amikor nem tette fel azt a kérdést, hogy az érkező menekültek be fognak-e majd illeszkedni?, de hibázott Európa politikai elitje is, amikor a legalapvetőbb kérdéseket nem tette fel, például, hogy mi történik, ha a többnejű kultúrából érkező ember Európában a bigámia bűncselekményét követi el, ha négy felesége van. Sir Roger Scruton felteszi a kérdést: kiveszik őket a büntetőjog hatálya alól? Vagy a büntetőjogot változtatják meg? Részletek a Heti Válaszban.

A Figyelő az ember és gép viszonyáról készített összeállítást, amelyből kiderül: hosszú távon átformálja a munkaerőpiac szerkezetét a robotok terjedése, ám más területeken is komplex következményekkel számolhatunk. A szakértők úgy gondolják, hogy 2018-ra már 2,3 millió aktív ipari robot dolgozik majd a földön. A robotika dinamikus fejlődése miatt sokan sürgetik a terület jogi szabályozásának kialakítását is. Akadnak olyanok, akik az önálló döntések meghozására alkalmas robotokat önálló elektronikus személlyé minősítenék sajátos jogokkal és kötelezettségekkel. Részletek a Figyelőben.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Átformálják a munkaerőpiacot a robotok - hetilapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást