Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője napirend előtti felszólalásában döbbenetesnek és tűrhetetlennek nevezte a szombati Teréz körúti robbantást. A legfontosabb feladatnak azt nevezte, hogy a politika adjon meg minden segítséget a rendőrségnek az ügy felderítésére. A napvilágot látott és nem nevesített összeesküvés-elméleteket a politikus visszautasította: mint mondta, egyelőre semmit nem tudnak a tettes motivációiról, de semmilyen eshetőséget nem lehet kizárni.
Kontrát Károly, a Belügyminisztérium államtitkára jobbulást kívánt a sérült rendőröknek, majd beszámolt róla, hogy eddig 145 kamerafelvételt foglaltak le a nyomozók. Kitért arra is, hogy várhatóan még délután közzéteszik azt a felvételt, amelyen látható az elkövető, több információt azonban a nyomozás érdekeire hivatkozva nem kívánt megosztani az ügyről.
Szél Bernadett, az LMP részéről maga is mielőbbi felépülést kívánt az áldozatoknak, eztán az ellenzéki képviselő a kormány azon tervét támadta, amelynek értelmében külföldi vendégmunkásokkal csökkentenék a magyarországi munkaerőhiányt. A politikus szerint ugyanis inkább béremelésre lenne szükség, hogy ne vándoroljanak el a magyar munkavállalók.
Cseresnyés Péter államtitkár válaszában úgy látta, hogy nincs szó teljes, tartós munkaerőhiányról Magyarországon, unión kívüli munkavállalók pedig csak akkor tölthetnek be állást hazánkban a kormány tervei szerint, ha magyar vagy uniós állampolgárokkal ezt nem tudják betölteni.
Szászfalvy László a KDNP részéről maga is kiállt a magyar rendőrök mellett, majd áttérve a kvótanépszavazásra, a referendum tétjének azt nevezte: beletörődünk-e Európa és Magyarország gyengítésébe. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában rámutatott, hogy a betelepítési kvóta terheit végső soron a települések viselik majd.
Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője maga is mielőbbi felépülést kívánt a sérült rendőröknek, azt viszont súlyos hibának tartotta, hogy a nyomozó-szervek a történtek után 20 órán keresztül nem adtak megfelelő tájékoztatást, ezzel segítve, a korábban a kormány által kezdett hisztériakeltést. A politikus emellett értelmetlennek és hazugnak nevezte a kvótanépszavazást.
Dömötör Csaba válaszában sajnálatát fejezte ki, hogy - mint mondta - a baloldal a robbantást és a népszavazást is pártpolitikai céljaira használja föl.
Volner János a Jobbik részéről szintén jobbulást kívánt a hétvégén megsérült rendőröknek, majd az ellen emelt szót, hogy a kormánypártok - állítása szerint - ellenzéki politikusok megfigyelésével és lejáratásával bíztak meg adófizetői forrásokból felhizlalt médiumokat.
Dömötör Csaba válaszában aláhúzta, hogy minden politikust megillet a magánélet védelme és nem értette, hogy miért nem állt ki hasonlóan keményen a Jobbik mindezért, mikor a miniszterelnök családtagjairól cikkezett több médium.