Ki segít a bajban? - ma van a gyermekek világnapja

Infostart
2016. szeptember 20. 15:00
Leginkább a munkájuk elveszítésétől félnek a szülők, és attól, hogy egy betegség miatt nem tudnak majd gondoskodni a gyermekükről - derül ki az SOS Gyermekfalvak nem reprezentatív felméréséből. A válaszokból az is látszik: krízis esetén a családtól és a pszichológustól várják a segítséget - mondta az InfoRádióban a Gyermekek világnapján a szervezet pszichológusa.

Szlankó Viola elmondta, az SOS Gyermekfalvak kutatása a gyerekek és azon belül is a legkiszolgáltatottabbak jogaira kívánja felhívni a figyelmet.

„Azokról a gyerekről van szó a kutatásban, akik kikerültek a vér szerinti családjukból vagy veszélyeztetettek. 250 felnőttet kérdeztünk meg, az egyik kérdésünk az volt, mit gondolnak, mik lehetnek a gyerekek családból kikerülésének okai” - mondta a szervezet pszichológusa.

A válaszadók legnagyobb része a szülők alkoholproblémáját említette legfőbb okként, szerepelt még az anyagi indok, a szegénység, a lakhatási problémák és a szülők magatartásbeli problémái is – sorolta a SOS Gyermekfalvak pszichológusa.

„Ezek összhangban vannak a valósággal, valóban ezek vezetnek leginkább egy gyerek gyerekvédelembe kerüléséhez” - mondta Szlankó Viola.

A pszichológus hozzátette, a felnőttek, szülők legnagyobb félelme a munkájuk elvesztése. A következő pedig az, hogy olyan betegség sújtja őket vagy a családot, aminek következtében nem tudják nevelni a gyerekeiket. A harmadik legnagyobb félelem a lakás elvesztése.

„Kíváncsiak voltunk arra is, hogy nehézség vagy ne'adj'isten tragédia következik be a család életében, kikhez fordulnak leginkább. Azt találtuk, hogy a saját szüleik után a pszichológusról gondolják azt a szülők, hogy leginkább tud segíteni egy, a családdal összefüggő probléma esetén. Érdekes, hogy legkevésbé a pedagógusokban meg a védőnőkben bíznak a családok” - tette hozzá Szlankó Viola.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Ki segít a bajban?
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást