„Az illetmények 30 százalékos emelését szeretnénk megvalósítani valamennyi önkormányzati köztisztviselő és valamennyi önkormányzati dolgozó számára október 1-jétől. Ezt szerettük volna befolyásolni az első, június 22-i kétórás sztrájkkal is” - mondta a szakszervezet elnöke.
„Annak ellenére, hogy az érintett kör nagyjából 15 százaléka vett részt ebben az érdekegyeztető akcióban, nyomásgyakorlásban, nem mondhatom azt, hogy a háttértárgyalásokon túl volt erről tényleges, valóságos kormányzati egyeztetés” - fogalmazott Boros Péterné.
Közölte, hogy bár a kormányzat már bejelentette, hogy a kormányhivatalokban, illetve a járási hivatalokban lesznek béremelések, most azonban az önkormányzati hivatalokról van szó.
Elmondta, hogy Lázár János korábban ugyan azt mondta, hogy ez az önkormányzatok hatásköre, mégsem lehet az, hiszen ha az ő felelősségük lenne, akkor már megvalósult volna a bérfejlesztés.
„Jelenleg arról tudok beszámolni, hogy 36749 önkormányzati köztisztviselőből 24058 főnek semmilyen emelése nem valósult be. Ezt konzerválná az az állapot, ha csak azoknak lenne emelése, akik számára az önkormányzatok ezt tudják biztosítani” - emelte ki a szakszervezet elnöke.
„Tehát itt most a látszólagos bérkérdés, és a bérkérdésért szeptember 14-én megvalósuló egynapos sztrájk az önkormányzatiságért és a magyar lakosságért történik, mert az ő érdekük az, hogy maradjanak az ő ügyeiket intéző köztisztviselők és az őket szolgáló munkatörvénykönyves alkalmazottak” - hangsúlyozta Boros Péterné.
„24058 főnek a fizetése a garantált szakmunkás bérminimum környékén van, ami azt jelenti, hogy nettó 75-80-90 ezer forint” - közölte.
Hozzátette, hogy a polgármesterek javadalmazásáról is szó van.
„A kistelepüléseken ugyanis az ő javadalmazásuk a közmunkásbérekkel azonos. A választások idején nem lesz vállalkozó arra, hogy induljanak ezért a tisztségért. Mi ezért törvényesen teszünk meg mindent. Várjuk mi is a fejleményeket, és főként várjuk Rogán Antalnak, a megbízott tárgyalópartnerünknek a levelét, ami behatárolja azt, hogy mikor is fogunk ezekről a kérdésekről a tárgyalóasztal mellett egyeztetni” - fogalmazott a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.