„Nyolc sportágban rendezik ezt a játékot, mindben lesz résztvevőnk. Csak olyan sportágak szerepelnek, ahol test a testtel nem küzd, lehetőség szerint nem is érintkezik, tehát a kontaktsportok ki vannak zárva. Marad az atlétika, tollaslabda, tenisz, asztalitenisz, úszás, bowling, darts és pétanque” - mondta Berente Judit.
A Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke jelezte, a sportolók közül 7 junior, illetve 3 művesekezelt.
„A legrégebben operált versenyzőnk Jung Andrásné, aki tollaslabdában indul, ő már az 1999-es világjátékon is indult. Nagyon eredményes és egyébként ő az atlétika-válogatott edzője is.
Az úszók között indul Gyurkó Alexandra, aki nyolc hónaposan kapott májszegmentet az édesanyjától, idén érettségizett, tavaly a világjátékon nagyon szép eredményt ér el, a fogyatékos sportoló kategóriában az Év sportolójává is választották.
Az atléta Gelencsér Róbert vesetranszplantált, tavaly a világjátékon a legkiemelkedőbb férfi sportoló díját is megkapta. Az indulók között vannak fiatalabbak, idősebbek, de mindenképpen a legkiválóbbak” - hangsúlyozta Berente Judit.
A Magyar Szerátültetettek Szövetségének elnöke elmondta, a magyar transzplantációs adatok alapján veséből végeznek a legtöbbet, így a csapattagok nagy része vesetranszplantált.
„Májtranszplantáltak is szép számmal vannak és van három tüdőátültetett csapattag is, illetve három sportolónk, aki kombinált máj- és vesetranszplantáción esett át. Idén nem lesz szívátültetettünk, ketten befejezték a versenyszerű sportolást, a röplabda csapat pedig idén nem indul az Európa-játékon” - tette hozzá Berente Judit.
(Fotó: Facebook)