Rétvári Bence két jobbikos országgyűlési képviselő - Bana Tibor és Vágó Sebestyén írásbeli kérdésére válaszul közölte: a kormány kiemelten kezeli a szociális ágazatban dolgozók morális és anyagi elismerésének, megbecsültségének javítását. Kifejtette: a szociális ágazatban dolgozók bérének rendezése 2013 óta kiemelt szereppel bír, aminek érdekében a kormány jelentős intézkedéseket tett az elmúlt években.
Az államtitkár felidézte, hogy az ágazat anyagi elismerésének növelése érdekében tett első jelentős lépés 2014 januárjában történt meg, amikor a kormány éves szinten 12 milliárd forintos ágazati bérpótlék folyósításáról döntött, amely a szociális ágazat minden dolgozójára kiterjedt. A bérpótlék személyenként 5-11 százalékos béremelést jelent, ami havi bruttó 6-17 ezer forinttal emeli meg a szociális, a gyermekvédelmi és gyermekjóléti területen dolgozók fizetését.
A fizetésemelés mintegy 93 ezer embert érint - 73 ezer szakdolgozót és további 20 ezer technikai dolgozót - a munkában eltöltött évektől és az iskolai végzettségtől függően.
A 2015. július 1-jén bevezetett kiegészítő ágazati bérpótlék, elsődlegesen a képzett szociális szakdolgozók munkájának elismerését célozta. Ugyanakkor a hosszú évek óta az ágazatban tevékenykedő technikai dolgozókra is kiterjedt. Éves szinten mintegy 15,5 milliárd forintos költségvetési ráfordítást jelent - jelezte.
Hozzátette: a kiegészítő ágazati pótlék jelentős kiegészítést nyújt az ágazatban dolgozók számára úgy, hogy közben nem engedi a bértábla kategóriáinak túlzott széthúzását, ezzel megakadályozva a bérfeszültségek kialakulását. Rétvári Bence kitért arra is, hogy a kormány folytatja 3 éve megkezdett tevékenységét, annak érdekében, hogy a szociális ágazatban dolgozók helyzete tovább javuljon.