A hobbiszintű, rendszeres sportolás elsődleges terepét Magyarországon még mindig az iskolák adják – mondta az InfoRádióban a Magyar Diáksport Szövetség senior szakértője.
„Az egyesületi sportolásra még mindig a teljesítmény- és a sikerközpontúság, a versenyeztetés a jellemző, az elsődleges cél az, hogy minél több későbbi profi versenyző neveljenek. Nincs még kialakult kultúrája Magyarországon annak, hogy kifejezetten hobbi, rekreációs célú szakosztályt működtessenek az egyesületek, pusztán a jóérzését edzésre menni, még mindig az iskolában lehet” - emelte ki Boronyai Zoltán.
A sportért felelős államtitkár szerint azonban ennél sokkal jobb a helyzet. Szabó Tünde emlékeztetett a mindennapos testnevelés bevezetésére.
„Minden nap tudnak mozogni a gyerekek, de ez természetesen nem elég, egyesületek is vannak, különböző szakosztályaik és olyan rendszerük, amiben nem kötelező leigazolva lenniük, és így a tömegsport, a szabadidősport fontosságára hívják fel a figyelmet.”
Ráadásul két éve működik „A Sport Legyen a Tied” program is.
„Ez azt jelenti, hogy közel 1200 köznevelési intézménybe tudtuk elvinni a különböző sportágakat, idéntől már 13 sportág jelenik meg. Lehet mondani, hogy sosem elég, de ha egy szülő el akarja vinni a bármelyik kerületben, az ország bármelyik városában sportolni a gyerekét, van választási lehetősége” - hangsúlyozta Szabó Tünde.
A sportért felelős államtitkár szerint a mozgás és az egészséges életmód népszerűsítésével van inkább további tennivaló.