A szóvivő elmondta: az éjszakai mentősök reggeli távozását korlátozzák reggel, azaz a munkatársaknak be kell várniuk a váltást.
Problémát jelent azonban, hogy a mentősofőrök jogszabály szerint 14 óránál többet nem dolgozhatnak, így az este hét órakor kezdő éjszakai mentősök legkésőbb reggel 9 óráig teljesíthetnek szolgálatot - tette hozzá.
A reggel munkába lépő dolgozók beérkezésének segítése érdekében a társaság személyautóival és kisbuszaival igyekszik vinni az amúgy tömegközlekedéssel járó munkatársakat.
A napközbeni közlekedéssel kapcsolatban szintén nehézségekre számítanak - mondta Győrfi Pál, hangsúlyozva, hogy a buszsávok jó lehetőséget adnak arra, hogy a dugóban előrejussanak, de ha a személyautók a buszsávokat is elfoglalják, akkor ez tovább nehezíti a helyzetet.
A sztrájk miatt egyébként nem számít több balesetre a mentőszolgálat - fűzte hozzá.
A mentők szóvivője fontosnak tartotta hozzátenni, hogy a rendőrökkel, tűzoltókkal ellentétben a mentősöknek semmiféle utazási kedvezmény nem jár a tömegközlekedési társaság járművein, "most pedig már utazni sem tudnak, mert sztrájkol a BKV".
A BKV-szakszervezetek vasárnap közölték, hogy megtartják hétfőn üzemkezdettől 13.00 óráig bejelentett munkabeszüntetésüket, miután nem sikerült megegyezniük a közlekedési társaság vezetőségével. Nem született megállapodás a sztrájk idején nyújtandó még elégséges szolgáltatás mértékében sem, így egyelőre bizonytalan, hogy lesz-e egyáltalán bármiféle tömegközlekedés a fővárosban.