Összeomolhat a budapesti távhőszolgáltatás

Infostart
2006. december 6. 08:11
Mintegy tízmilliárd forint plusztámogatást akar kiharcolni a főpolgármester a távhővel fűtőknek. Demszky Gábor amiatt aggódik, hogy ha a teljes díjemelést a fogyasztókra terhelik, akkor drasztikusan nőhet a nem fizetők száma, ami a szolgáltatót is megroppanthatja. Lapszemle.

Eldőlt az M5-öst üzemeltető Alföld Koncessziós Autópálya Zrt. sorsa: az állam várhatóan kivásárolja a magánkézben lévő hatvan százalékos üzletrészt, majd megszabadul a társaságtól. Ez 40-45 milliárd forintot hozhat jövőre a büdzsének - olvasható a Népszabadság cikkében.

Eladó a Honvédelmi Minisztérium budai birtoka - írja a Magyar Nemzet. A lap szerint már el is kezdték a HM legértékesebb, hűvösvölgyi objektumának kiürítését, hogy az ott lévő ingatlanokat értékesíthessék.

A 12,7 hektáros telekért és a rajta álló 52 épületért legalább 7 milliárd forintot szeretne kasszírozni a tárca. A minisztérium és a kincstár összességében több mint 100 honvédségi ingatlan eladását tervezi az elkövetkezendő években, és ebből 33 milliárdos bevételre számít.

A távhődíj-emelés miatt lobbizik Demszky Gábor a kormánynál - számol be az Index. A főváros vezetői szerint a nem fizetők számának drasztikus növekedése miatt a Főtáv működése is veszélybe kerülhet, ha ráterhelnék a panellakásokban élőkre azt a díjemelést, amelyet a kompenzációs rendszer átalakítása okoz. Éppen ezért Budapest vezetői kétlépcsős díjemelést terveznek, illetve a kormányhoz fordulnak, hogy kapjanak a nagyobb városok mintegy 10 milliárd forintos állami segítséget.

A Napi Gazdaság arról ír, hogy januártól bevezetik a feltételes adó-megállapítás logikájához hasonló, a szokásos piaci ár meghatározására irányuló eljárást, amit az APEH munkatársai végeznek majd.

A Világgazdaság "Konfliktus Molnár és Draskovics között" címmel közöl cikket. A lap szerint tavasszal, az MSZP kongresszusa után kerülhet sor a kabinet átalakítására. Ezzel kapcsolatban a miniszterek eddigi munkáját vizsgálják.

A kész, de eladatlan lakások száma Budapesten folyamatosan csökken, ami összefügg azzal, hogy egyre kevesebb új építésű lakást adnak át, és a KSH előrejelzései alapján ez az év második felében is folytatódik - írja a Portfolio.hu. A lassuló piaci környezetben ugyanakkor több külföldi fejlesztő is kiemelkedő volumenű, több ezer lakásos projektbe fogott bele, vagy tervezi annak elindítását.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Lapszemle 1
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle 2
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Gazdasági Lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást