Gyurcsány nem hisz az összeesküvés-elméletekben, de...

Infostart
2006. november 3. 15:41
Tudatosan felépített politikai manipulációnak, "vagy még rosszabbnak" nevezi a miniszterelnök az október 23-án történteket. Gyurcsány Ferenc blogjában elgondolkodtatónak tartja, hogy "a brutális rendzavarástól az önmagukat demokratikusnak tekintő parlamenti pártokig és egyes képviselőkig is lehet ívet húzni".

Gyurcsány Ferenc az október 23-án történtekről a következőket írja a blogjában:

"Nem akarom eltitkolni, hogy november 4-re készülve még mindig ott jár a fejemben, hogy mi történt 23-án, és hogy micsoda felelőtlenségnek gondolom a rendőrség folyamatos politikai támadását. Nem arról beszélek, hogy ha valaki nem tartotta be a jogszabályokat, akkor nem kell konkrétan fogalmazni és azt mondani, hogy emiatt valakit felelősség terhel. Dehogynem, ezt meg kell tenni, politikai hátsó szándékoktól mentesen, törvényesen, azoknak, akiknek ilyen feladatot szab a törvény.

Ugyanakkor határozottan el kell utasítani a jól tapintható politikai törekvést a rendőrség egészének elbizonytalanítására, működése jogszerűségének megkérdőjelezésére. Ezt nem tartom elfogadhatónak! És azt követően, hogy a tegnap nyilvánosságra kerültek hangfelvételek, muszáj elgondolkodni azon, vajon nem volt-e forgatókönyvszerű, hogy minden bizonyíték hiányában 23-a estétől azt sulykolták: a rendőrség előre megfontolt szándékkal, tudatosan és talán politikai megrendelésre kívánta a rendzavarókat az Astoriánál gyülekező tömegbe szorítani.

Az egész nem egy tudatosan felépített politikai manipuláció? Vagy még rosszabb?

Nem kellene még egyszer feltenni a kérdést, hogy miért is az Astoriát választották, amelynek 1989-90 óta semmilyen szimbolikus tartalmat hordozó hagyománya nincs? Nem a tudatos manipuláció feltételezését erősítik azok a jelek, amelyek szerint köztörvényes rendzavaróknak kapcsolata van szélsőséges politikai elemekkel, és ez utóbbiaknak kapcsolatuk van parlamenti pártokkal és egyes képviselőikkel? És hogy a brutális rendzavarástól az önmagukat demokratikusnak tekintő parlamenti pártokig és egyes képviselőkig is lehet ívet húzni? Hogy ez véletlen-e, vagy éppen ellenkezőleg, nos, ezt ma teljes bizonyossággal senki nem tudja megmondani.

De azért vegyük sorba: július végétől elkezdődik a hazugságkampány, aztán a választások előtt két héttel előkerül az őszödi kazetta, ezzel ideológiát teremtenek a rendzavaráshoz, majd a valószínűsíthető rendzavarás közvetlen közelében tüntetést szerveznek. Olyan sok a véletlen! És nem kell ahhoz összeesküvés-elméletekben hinni, hogy az ember kérdéseket tegyen fel magának. Én is így vagyok ezzel: nem hiszek az összeesküvés- elméletekben, de abban igen, hogy a kérdésekre előbb-utóbb mindig születik válasz."

(A teljes bejegyzést elolvashatja itt.)