Infostart.hu
eur:
355.39
usd:
307.84
bux:
134821.21
2026. június 9. kedd Félix
Légifelvétel városi maratonfutókról.
Nyitókép: Getty Images/Orbon Alija

Így ünnepelték Magyarország EU-tagságának 22. évfordulóját Budapesten

Magyarország uniós csatlakozásának 22. évfordulóját ünnepelve 3300 ember részvételével rendeztek EU-félmaratont és fesztivált vasárnap Budapesten – közölték a szervezők az MTI-vel.

A közlemény szerint Lakos Eszter, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője a rendezvény megnyitóján, a belvárosi Szabadság téren hangsúlyozta: „a magyar történelem legjobb pillanatai mindig azok voltak, amikor Magyarország a szabadság és az európai közösség oldalán állt. (...) Európához tartozunk, nem pedig Eurázsiához”.

Magyarország hozzájárul egy erős, független Európához, ami egyúttal Magyarország jólétének és biztonságának egyik nélkülözhetetlen pillére. Csakis a demokrácia, nem pedig a demokrácia tagadása az, ami előrevisz minket, európaiakat – idézték a képviselő szavait.

Az EU-félmaraton 21,1 kilométeres távját több mint 3300-an teljesítették: 1603 egyéni futó és 625 két-, illetve háromfős váltócsapat vett részt az akadálymentes futáson.

A futóverseny mellett az Európa-napi fesztiválon több ezer látogatót vonzó ingyenes koncertek, kvízek és változatos programok várták az érdeklődőket.

A rendezvényen számos hazai és nemzetközi szervezet, intézmény és nagykövetség mutatkozott be. A látogatók interaktív módon ismerkedhettek meg többek között a versenyképesség, a fenntarthatóság, a biztonságpolitika, a demokrácia és életminőségünk javításának aktuális kérdéseivel – írták a közleményben.

Az első Európa-napi futást 2014-ben, Magyarország csatlakozásának 10. évfordulóján rendezték. Az akadálymentes futás 2025 óta félmaratoni távon zajlik és minden évben több ezer látogatót vonz a Szabadság térre.

Az Európa-napi rendezvényeket az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája szervezte.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×